SOUTĚŽ STARTUPER ROKU SPOLEČNOSTI TOTAL

Už známe naše vítěze! Blahopřejeme všem oceněným projektům v kategoriích Nejlepší podnikatelka a Regionálním vítězům. Děkujeme všem, kteří se do soutěže zapojili a kteří nám ji pomohli udělat úspěšnou.

VÝSLEDEK SOUTĚŽE Č. 2

Startuper roku společnosti Total 2018-2019 v číslech: 55 výzev k předložení projektů v 55 zemích, téměř 50 000 přihlášených, ze kterých bylo přes 13 000 přihlášek platných a především spousta nadšených soutěžících ze všech koutů světa. Na sociálních sítích jsme napočítali 168 000 lajků, které svědčí o zájemu o vybraných projektů!

Na závěr výběru finalistů, které se opírá o naše partnery z řad podnikatelů v sociální oblasti, máme 165 vítězů, 55 „Nejlepších podnikatelek“ a 6 hlavních regionálních vítězů, kteří ze sebe vydali to nejlepší. Prokázali schopnost nabídnout inovativní řešení s významným sociálním dopadem, která reagují na potřeby místních komunit. Od zhodnocení nevyužitých potravin pro boj proti podvýživě až po ekologicky šetrné bydlení pro studenty a sdílené prostory pro spolupráci pro aktivní matky s dětmi. To vše nám umožňuje odhalit rozmanitost a bohatství vítězných projektů!
Zjistěte si více o projektech našich 6 hlavních vítězů a o všech oceněných projektech z celého světa:

Ogunbanjo Olumide: AgroData Network

HLAVNÍ VÍTĚZOVÉ V AFRICE: Nigérie
 

AgroData Network podporuje organické zemědělství prostřednictvím komunitního včelařského spolku, který zemědělcům poskytuje zdarma včelí úly. Společnost využívá přírodě blízké postupy k zachování včelstev v ekosystému.

 


Phalama Nonhlanhla Bohlale : Davinon Hydroponics Project

HLAVNÍ VÍTĚZOVÉ V AFRICE: Nigérie
 

Projekt se zaměřil na výstavbu hydroponických farem, které nevyužívají půdu, na venkovských školách a sirotčincích. Jeho cílem je zlepšit vybavenost a kvalitu vzdělávání (30 % zisku věnuje školám).

 


Mugagga Arnold: SeatPack

HLAVNÍ VÍTĚZOVÉ V AFRICE: Uganda
 

"SeatPack je školní batoh, který může sloužit také jako školní lavice, protože se umí proměnit v židli a psací podložku. Náklady na jednu lavici pro 3 děti je stejná jako náklady na čtyři batohy SeatPack. "

 


Nicolás Riquelme Valenzuela: Bikelite

HLAVNÍ VÍTĚZOVÉ V AFRICE: Uganda
 

Bikelite je systém městské mobility, který spočívá v bezpečnosti cyklistů a zahrnuje mobilní aplikaci vytvořenou pro zařízení s operačními systémy Android a iOS.

 


Mark Sultan Gersava: Bambuhay social enterprise

HLAVNÍ VÍTĚZ V REGIONU ASIE, TICHOMOŘÍ A STŘEDNÍHO VÝCHODU: Filipíny
 

Projekt Bambuhay social enterprise poskytuje bambusové produkty (brčka, papír apod.), aby tak nahrazoval produkty z umělé hmoty. Tím pomáhá komunitám zemědělců, které jsou na okraji společnosti.

 


Marek Liška: ProSpolužáky.cz

HLAVNÍ VÍTĚZ V REGIONU ASIE, TICHOMOŘÍ A STŘEDNÍHO VÝCHODU: Filipíny
 

Cílem projektu ProSpolužáky.cz je pomoc studentům s pochopením matematiky a chemie prostřednictvím revolučních učebnic psaných studenty pro studenty. Pomocí studentského jazyka uvádí rozbory příkladů a obsahuje srozumitelnou strukturu.

 




VÍTĚZOVÉ SOUTĚŽE V LETECH 2018–2019 JSOU


Jižní Afrika
Nonhlanhla Phalama : Nejlepší podnikatelka

Davinon Hydroponics project

Jižní Afrika
Marnie Steyn

Feeding 1 Million People

Jižní Afrika
Kutlwano Ngwarati

Boolyx Edu-Tech

Alžírsko
Mohamed Walid Gana

project BioYeast DZ

Alžírsko
Amina BOUKHELOUF : Nejlepší podnikatelka

Green Sewing

Alžírsko
Ahmed Ramy Mebrouk

NRECYCLI

Alžírsko
Amine Bensmain : Start-up pro kvalitnější energii

Green lantern

Angola
Darryl Nequetela

Kubinga

Angola
Anjo Fudiela

Angola 100lixo - Apliacao Nivel

Angola
Jandira da Silva Antonio

Plataforma Onde !

Angola
Juliana Margarida : Nejlepší podnikatelka

project ÊME ELE - Menos Lixo

Botswana
Ogaufi Whitney Setlhogile : Nejlepší podnikatelka

Solar Water Desalination

Botswana
Mthabisi Bokete

EZPC - Eazy Power Connect

Botswana
Mooketsi Sembungu

Synsands

Burkina
Wendpanga Aimé Kabore

Ngalée, De la terre à la terre

Burkina
Estelle Ouedraogo : Nejlepší podnikatelka

Dania Delice farine infantile

Burkina
Bêmaléra Toussaint KOURA

GestSco

Burkina
Fatoumata KABORE : Start-up pro kvalitnější energii

0'Plast Burkina

Kambodža
Sovan Srun : Nejlepší podnikatelka

Tesdopi តេស្ត ១២

Kambodža
Teng Seavpor

Homex KH

Kambodža
Chea Sreysrors

KON CHHLAT Baby Porridge

Kamerun
Benjamin Belibi : Start-up pro kvalitnější energii

PNEUPUR

Kamerun
Conrad Tankou

GICMED

Kamerun
Edwige Roseline Melingui Ayissi : Nejlepší podnikatelka

waste software engineering

Chile
Nicolás Riquelme Valenzuela

Bikelitecl

Chile
Clara María Rodríguez : Nejlepší podnikatelka

Dalca Spa

Chile
Felipe Quezada Medina

Kinemotion

Chile
María Soledad Ahumada Valenzuela : Start-up pro kvalitnější energii

1°Escuela Sustentable en Chile

Kongo
Roderick Horcky MATOUNDOU

Craie scolaire EKOMELI

Kongo
Louiper Duciel Mavoungou

AquagriTech Congo

Kongo
Moise Ngouamba

Majoris

Kongo
Synthiche Tsiba : Nejlepší podnikatelka

ELANGA

Pobřeží slonoviny
Noël N'guessan Kombo

KubeKo Solar Biogas

Pobřeží slonoviny
Koffi N'guessan

TYEGRO-CI

Pobřeží slonoviny
Paul Boris Kokreu

EDUBOOK

Pobřeží slonoviny
Adja Mariam Mahre Soro : Nejlepší podnikatelka

Bulles Magazine

Egypt
Mahmoud Eljendy

Delta Oil

Egypt
Mohamed Abdulaziz

Brimore

Egypt
Mostafa Ahmed

Fixha

Egypt
Mona Bebawi : Nejlepší podnikatelka

INTEGRATE

Eritrea
Yosief Mengsteab

Portable Insulin Refrigerator

Eritrea
Simon Okubagiorgis

Low Cost & Low Power Computer

Eritrea
Feven Seyoum : Nejlepší podnikatelka

Drinking sea water

Etiopie
Egzieryalew Ayele

coffee dryer machine

Etiopie
Anasimos Gelan

Greenketema Landscaping S.C

Etiopie
Selam Wondim : Nejlepší podnikatelka

grohydro manufacturing SC

Fidži
Letila Uluiqalau Takala : Nejlepší podnikatelka

Honey Love Apiary Fiji

Fidži
Nakita Irvin

Tasty Island TreatsCollective

Fidži
Rakin Wahed

Pasifika Heartbeat

Gabon
Jones BELOUNOU

Santiga

Gabon
Rose Marlène MOUGUIAMA : Nejlepší podnikatelka

CESU Gabon

Gabon
Gérard O'neil OGOULA

Pavés plastiques made in gabon

Ghana
Eunice Mawuena Kloe : Nejlepší podnikatelka

Bidigreen

Ghana
Naomi Boachie-Yiadom

WESHEA Growth Project

Ghana
Alice Amoako

Autism Aid App

Guinea
Serge Abraham Thaddée

African heroes

Guinea
Abdourahamane Diallo

CAPA

Guinea
Boubacar Diallo

KARO

Guinea
Drame Mohamed Salim : Start-up pro kvalitnější energii

BiiMwinda

Guinea
Fantagbè Kaba : Nejlepší podnikatelka

N'walima

Rovníková Guinea
Francisco Javier Car Rosario

k

Rovníková Guinea
Vicente Oyegue NDONG ADA

PepinierAGRIPAO G.E

Rovníková Guinea
Andres Ondo Nguema Bahamonde

Andlex S.L.

Rovníková Guinea
Emiliana Felipa Mengue Nzang Mangue : Nejlepší podnikatelka

ACTIVA-TE

Mauricius
Lalita Junggee : Nejlepší podnikatelka

Recycle Moi

Mauricius
Jade Li

Katapult

Mauricius
Diane Nuteau

The Creative Brainstorming

Jamajka
Jordon Freeman

Ja Bio- Plastic

Jamajka
Yekini Wallen-Bryan : Start-up pro kvalitnější energii

PowerPree

Jamajka
George Henry

Tickkiz - School Behavior APP

Jamajka
Brittany Singh Williams : Nejlepší podnikatelka

SPARK EDUCATION LIMITED

Jordánsko
Fares Akasheh

NeuroGarden

Jordánsko
samia sharawi : Nejlepší podnikatelka

Quitem

Jordánsko
Abdullah Abumahfouth

Sadeeq Application

Keňa
Rose MOSES : Nejlepší podnikatelka

GREEN CHARCOAL BRIQUETTES FUEL

Keňa
James Nyamai

BioAfriq Energy

Keňa
Abraham Mbuthia

Uzapoint

Keňa
NAKIBOLI GILBERT : Start-up pro kvalitnější energii

SafariWiz

Libanon
Ghassan Zughaib

YallaBus

Libanon
Georges Bitar

Live Love Recycle

Libanon
Charbel Trad

Bridge. Outsource. Transform

Libanon
Mariel Khayat : Nejlepší podnikatelka

Koullouna

Madagaskar
Tsimbina Andrianaivo

Julia

Madagaskar
Gilberto Herimanarivo

Tsiro Siratany Malagasy

Madagaskar
Gaetan RAJAOFERA

Greentsika

Madagaskar
Lovasoa Ramarojaona : Nejlepší podnikatelka

Manarina

Malajsie
Ir Abdul Rahman Bahasa

Non-Invasive Jaundice Meter

Malajsie
Shy Kit Wong

Luminary - Light2O

Malajsie
Vincent Ng

Nerrativ

Malajsie
Nur Azre Abdul Aziz : Nejlepší podnikatelka

Note-Ster

Malawi
Noriah Katungwe : Nejlepší podnikatelka

Moringa Women Project

Malawi
Everson M Jere : Start-up pro kvalitnější energii

Planks & Briquettes Production

Malawi
Dumisani Kaliati

MicroMek

Mali
Bourehima Coulibaly

ESENE

Mali
Drissa DOUMBIA

Doniyablown

Mali
Hadizetou Sidibe : Nejlepší podnikatelka

Emball Paper

Maroko
Omar Azmy

Eco OIL

Maroko
Meryam El Ouafi : Nejlepší podnikatelka

Green Engineering Mission SARL

Maroko
Othman Lamdouar

Heliotech

Mauretánie
Brahim Ismail

Yata Medical

Mauretánie
Chouaibou TANDIA

Nyéxé Ntnu

Mauretánie
Ahmed Sow

Galeca Technologie

Mauretánie
Aissata Ahmed tidjani : Nejlepší podnikatelka

Diallo

Mayotte
Anzi-shamir Mze

Premium

Mayotte
Nass Zidini

BTM

Mayotte
Manco May

Maybio

Mayotte
Saindou Bacalive MADI ATTOUMANI : Start-up pro kvalitnější energii

Valorisation de boue

Mayotte
MOIRIZIKI ABDOUSSOIMADOU : Nejlepší podnikatelka

Pelapelaka

Mexiko
Wendy Monserrat Ramírez Reséndiz : Nejlepší podnikatelka

Siempre Luz

Mexiko
Aarón Orlando Angulo Armenta

Ceraula

Mexiko
RODOLFO RUEDA BALLESTEROS

ecocasas

Mosambik
Sebastiao Coana

Eco Planet Mozambique LDA

Mosambik
Emelito Orlando Changadeia

Agua Patavel Para todos

Mosambik
Edson Nhancale

Vegetais Protegidos

Mosambik
Marta Vânia Uetela : Nejlepší podnikatelka

Minimal LivingBox

Namibie
Kaveto Tjatjara

The NEST

Namibie
Iriya Jona : Nejlepší podnikatelka

Nam Oceanic Kelp Entreprise CC

Namibie
Marcia Lebohang Sajeni

Namib Bee

Niger
AICHATOU Ranaou Maiguero : Nejlepší podnikatelka

ALHERI Compost

Niger
Rakia Sani salissou

SGC (Smart Gas Controller)

Niger
Chérifatou IBRAHIMA AGOUMO

NIGERBIOGAZ

Niger
Oumal khair Ali Liman : Start-up pro kvalitnější energii

Oum Agrobusiness

Nigérie
Olumide Ogunbanjo

AgroData Network

Nigérie
Justus Obaoye

Carido Automobile Service Tech

Nigérie
Oghenekevwe Omotosho : Nejlepší podnikatelka

I Sabi Work

Nová Kaledonie
Loic PRIGENT

Eco-Boat

Nová Kaledonie
Teddy Wenahin

Recycl'eau

Nová Kaledonie
Nolann Charles

Foodbank

Nová Kaledonie
Tatiana URIMA : Start-up pro kvalitnější energii

RECYCLE HUILES NC

Nová Kaledonie
Marion Allegro : Nejlepší podnikatelka

Unique et Naturel (U.N.)

Uganda
Arnold Mugagga

SeatPack

Uganda
Sylivia Kyomuhendo : Nejlepší podnikatelka

Infants' Health Foundation

Uganda
Nemeyimana Vicent

SWAPafrica

Pákistán
Ozaal Muhammad Zesha Allah

ClassNotes

Pákistán
Bisma Asif : Nejlepší podnikatelka

Reuse of Organic wastage

Pákistán
Aneeqa Ali

The Mad Hatters

Filipíny
MARK GERSAVA

BAMBUHAY SOCIAL ENTERPRISE

Filipíny
Aaron Hilomen

Antipara Exploration Inc.

Filipíny
Robi Del Rosario

UPROOT Urban Farms

Filipíny
Cecilia Comia : Nejlepší podnikatelka

Shift School Armchair

Polsko
JAKUB JUSZCZYK

GrupaWsparcia.pl

Polsko
Ewelina Pabjańczyk-Wlazło : Nejlepší podnikatelka

myHYDRO

Polsko
Magdalena Wawrzyniak

The Compass

Francouzská Polynésie
Manuarii Poulain

17SUD Composites

Francouzská Polynésie
Yacenda Verdet : Nejlepší podnikatelka

MANAEARTH

Francouzská Polynésie
Valentin Barsinas

Destination Marquises

Dominikánská republika
Manuel Diaz Martinez

Okus Educación

Dominikánská republika
Anibal Germoso Alvarez

Licencia de Conducir RD

Dominikánská republika
Karina Álvarez Mercedes : Nejlepší podnikatelka

Academia Vial

Česká republika
Marek Liška

ProSpolužáky.cz

Česká republika
Lucie Částková : Nejlepší podnikatelka

Společenská hra Olá

Česká republika
Kamil Demuth

Scuk.cz

Réunion
Aurélie Basquaise : Nejlepší podnikatelka

LUCKID'STAR

Réunion
Constance Idrac

✨ Story Enjoy ✨

Réunion
Sabrina Ferrere

Fam'îlHYzen

Réunion
Mathieu Troubé : Start-up pro kvalitnější energii

GLASS TER' NATIVE

Rumunsko
Mirona Paun : Nejlepší podnikatelka

Tzitzi-Poc

Rumunsko
Mădălin Margan

OncoChain

Rumunsko
Alexandru Buzescu

Plugpoint-statii de incarcare

Rumunsko
Andrei Trofin : Start-up pro kvalitnější energii

ESX

Senegal
Nafissatou Diouf : Nejlepší podnikatelka

SenVitale

Senegal
Khalipha Philippes

DIARRA REGULEUM

Senegal
Ibrahima Diallo

Nous recyclons

Sierra Leone
Alhaji siraj Bah

Rugsal trading( Green char)

Sierra Leone
Seinya Bakarr : Nejlepší podnikatelka

Jalimi Sherbro

Sierra Leone
Emmanuel Mac Boima

Waste Management and Recycling

Tanzanie
Doreen Noni : Nejlepší podnikatelka

Peter’s Daughter (TV Show)

Tanzanie
Michael Sayi

Kasome International

Tanzanie
Prince Tillya

FixChap

Čad
Nadia Adam Chamchadine : Nejlepší podnikatelka

Chamss Metal

Čad
Nadibigue PINAH PADJA

Akhbar Bébé

Čad
Adele NOUDJILEMBAYE

N-Bio solutions

Thajsko
Suphaphon Unwijit : Nejlepší podnikatelka

Parkspace

Thajsko
Reen Srisuplee

CoachME เรียน เล่น เป็น เร็ว

Thajsko
kitikun koson

Smart box on car

Togo
Agbéwonou darwin AWOVI

SOS SYSTEM

Togo
Clifford Plastid Hoglonou

ALCOFORD CORPORATION

Togo
Kodjo Sitsofé LABOU

NAVIG MAP

Togo
Florence Ayele Dahlin : Nejlepší podnikatelka

Croomz

Tunis
Mohamed TAGHOUTI

SMART Irrigation

Tunis
haythem dabbabi

Evocraft

Tunis
Dorra Kammoun : Nejlepší podnikatelka

Insights Energy

Tunis
Ilyes Saidani : Start-up pro kvalitnější energii

Grow It Yourself

Vietnam
Anh Lê Hoàng

MultiGlass

Vietnam
Phú Đoàn

iNut Platform

Vietnam
Quyen Dinh Minh

Talks cafe 100% English

Vietnam
Nguyen Nguyen : Nejlepší podnikatelka

Trại hè Teen Up-Tự do bứt phá

Zambie
Fostinah Manzimunyama : Nejlepší podnikatelka

Mulungushi Fisheries

Zambie
Agatha Kunda Kampamba

Theotim investments

Zambie
Nyepudzai Kaunda

The Charcoal Challenge

Zimbabwe
Saddam Mapundu

Choto Virtual Energy Grid

Zimbabwe
Farai Musendo

Diesel from Waste Plastics

Zimbabwe
Gift Gana

Dr CADx

Zimbabwe
Ashleigh Mazivisa : Nejlepší podnikatelka

Thingu.com